90.000 TL

124 m2 Çelik Prefabrik Ev Fiyatları

Lütfen aşağıdaki linkten iletişim formunu doldurunuz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçeceklerdir.

İletişim İçin Tıklayınız

Bina : 90.000 TL

Su Basmanı : 8.000 TL

Zemin Döşemesi – Vitrifiye : 8.000 TL

Toplam : 106.000 TL

HAFİF ÇELİK KONUT TEKNİK ÖZELLİKLERİ

HESAP ESASLARI: İmalat minimum kar yükü 80 Kg/m², minimum rüzgar hızı 102 Km/saat, 1.derece deprem bölgesi şartları ve 2.iklim bölgesi esas alınarak yapılacaktır.

1-TEMEL: Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tespit edilecektir.Çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Temelde kullanılacak tüm betonlar en az C25 sınıfı hazır beton olacaktır.Temel yüzeyine, düzgün bir şekilde beton dökülerek mastarlanacaktır. Bina tretuvarı 25 cm eninde yapılacaktır.

2- DIŞ DUVARLAR: Dış duvarlar ; dış yüzeyi 15mm kalınlığında OSB levha üzeri   siding kaplama veya şeritli yalıpan ile imal edilecektir. Taşıyıcı sistem çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliğinden C şeklinde oluşacaktır. Yalıtım 80 mm kalınlığında 14 kg/m³ yoğunluklu camyünü  duvar levhası ile teşkil edilecektir.(TS 901,DIN 18165,ASTM E 84). Dış duvarların iç yüzeyi 12,5mm alçıpan  levha ile imal edilecektir.

3-İÇ DUVARLAR: İç duvarlar ; çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliğinden oluşmuş karkas sistem,  Her iki yüzde  12,5mm kalınlığında alçıpan levha ile imal edilecektir. Yalıtım 80 mm kalınlığında 14 kg/m³ yoğunluklu camyünü  duvar levhası ile sağlanacaktır.

4-DUVAR BİLEŞİMLERİ: Duvar karkasları bütün olarak imal edilip montaj yerinde civatalı olarak birleştirilecektir.

5-KAPILAR: Dış kapılar  çelik kapı olacaktır. İç kapılar en az 820 / 1990 mm ölçülerinde olacaktır. İç kapılar Galvaniz saç kasalı olup beyaz amerikan kapı takılacaktır. İç ve dış kapılara silindirik, banyo ve WC kapılarına gömme tip kilit takılacaktır.

6-PENCERELER: Özel şekillendirilmiş PVC doğrama olup ölçüleri projededir. Vasistaslar PVC doğramadır.

7-TAVAN KAPLAMASI: Tavan kaplaması olarak   alçıpan kullanılacaktır.

8-ÇATI KAPLAMASI: Çatı arasında mertekler arasına 80 mm kalınlığında 14 kg/m³ yoğunluklu camyünü ısı izolasyonu yapılacaktır. Galvaniz profil çatı makası üzerine Osb üzeri nem bariyeri döşenip shingle çatı kaplaması yapılacaktır.

9-BOYA: Dış metal yüzeyler 1 kat rapid astar üzerine 2 kat yağlı boya ile boyanacaktır. Dış yüzeyler  2 kat silikonlu dış cephe boyası, iç duvarlar ve tavanlar 2 kat plastik boya ile boyanacaktır.