İki Katlı Ev Modelleri

Lütfen aşağıdaki linkten iletişim formunu doldurunuz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçeceklerdir.

İletişim İçin Tıklayınız

Bir ev sahibi olmak isteyen çoğu kişinin hayallerini süsleyen evlerin başında iki katlı dubleks evler gelmektedir. Bu yazımızda iki katlı ev modelleri resimlerini sizlerle paylaşacağız. Öncesinde ise bu evlerin teknik özelliklerinden kısaca bahsedelim.

Öncelikle bu yapıların yapımı sırasında, binanın kurulacağı bölgeye göre proje ve standart yük değerleri baz alınarak statik hesaplamaları yapılmalıdır. Bu hesaplamalarda baz alınacak standart değerler uluslar arası standartlara uygundur.

Binanın dış duvarları ve çatısı kurulacağı bölgenin iklim şartları baz alınarak hazırlanmalıdır. Kar yükü montaj yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermek ile birlikte, 3.bölge iklim şartları ve 1. derece deprem bölgesi baz alınarak m2 başına 80 kg’ama kadar, rüzgar hızı 90 km hıza kadar dayanıklıdır.

Binadaki duvar panelleri paslanmaz galvaniz sacdan imal edilmekle birlikte dış ve iç duvar kalınlıkları 100 mm kalınlığındadır. Isı ve ses yalıtımı için polistren köpük kullanılmakta ve cephe kaplamalarında çimentolu yonga levga bulunmaktadır. Yapının montajı esnasında civata ve somun kullanılması halinde bina defalarca sökülüp takılabilir özellik almaktadır. Binanın ara kat taşıma yükü yaklaşık 200 kg kadardır.

Dubleks prefabrik evin içerisinde ki merdiven ise kutu profillerden oluşan çelik iskeletin üzerine betopan malzeme kaplanarak elde edilir. Pencerelerde ise pvc teknolojisi kullanılır. Dış kapı ise ahşap cevizden yapılma çelik kapıdır.

Kısaca verdiğimiz bu teknik bilgilerden sonra iki katlı ev modelleri için bazı örnekler sunalım.