Ahşap Ev Fiyatları

Lütfen aşağıdaki linkten iletişim formunu doldurunuz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçeceklerdir.

İletişim İçin Tıklayınız

Ahşap, en eski uygarlık dönemlerinden beri bina yapımında kullanılan en yaygın yapı malzemesidir. Gelişen yapı teknolojileriyle birlikte ahşap günümüzde lamine teknolojisi olarak adlandırılmaktadır. Geniş çevreler tarafından ahşap önümüzdeki yüzyıl için en akla yatkın yapı malzemesi olduğu belirtilmektedir. Ahşap, taşıdığı yüke kıyasla hafif bir yapı malzemesi olup depreme karşı çok kullanışlıdır.

Bu yapı malzemesi insan sağlığına fayda sağlamakla birlikte küresel ısınma ve sera etkisine karşı mücadelede çok büyük öneme sahiptir. Bilimadamlarına göre ağaçların düzenli biçimde kesilerek kereste üretilmesi durumunda sera etkisinin azalacağı öngörülmektedir.

Ahşap evler ayrıca Afrika gibi geri kalmış ülkelerde bulunan bazı kabilelerde ağaç ev olarakta kullanılır. Ağaç ev, bir veya birden fazla olgun ağaç gövdesinin yanında veya dalları arasında inşa edilen, genellikle ahşaptan, iş alanı, yaşam alanı, oyun alanı, geçici ikamet gibi amaçlar için kullanılan evlerdir. Ülkemiz gibi daha gelişmiş coğrafyalarda ise ahşap evler bahçelerde ve doğayla içiçe bulunan mekanlarda tercih edilmektedir. Bahçe evi, yayla evi, çiftlik evi gibi kullanım alanları bulunan bu yapıları tercih eden kişi sayısı azımsanmayacak kadardır. Ayrıca ahşap evler tatil bölgelerinde tatil köyü kurmak isteyen işletmelerin birinci önceliği olmuştur. Bungalow tarzı bu evler müşteriler tarafındanda sıklıkla tercih edilmekte doğayla içiçe bir tatil yaşanmasını sağlamaktadır.

Ahşap evlerle ilgili bilinen yanlış bilgilerde bulunmaktadır. Bu yanlışların en başında ahşap evlerin yangınlara karşı güvenli olmadığı tezidir. Ahşap evler bilinenlerin aksine yangına karşı betonarme binalardan daha güvenlidir. Üstelik böceklenme konusunda duyulan endişeler de oldukça gereksizdir. Çünkü ahşap evlerin yapımında kullanılan kütükler özel işlemlerden geçirilerekmekte ve bu kütüklerde özel ilaçlar kullanılmaktadır . Emprenye denilen bu işlem sırasında hem ağacın dayanıklılığı arttılıyor hem de çürümesi engellenmiş oluyor. Unutmayın ki bir ağaç ev hem 9 şiddetinde bir depreme dayanabilecek kadar güçlü hem de sağlık açısından nefes alan yaşayan bir evdir.

Tabi bir diğer merak edilen konuda bu evlerin fiyatlarıdır. Diğer konularda da belirttiğimiz gibi fiyat konusu firmalardan firmalara farklılık göstermektedir.  Tabiki bunu ahşap evler için düşünecek olursak bu yapıların fiyatlarına etki eden birinci madde bu yapılarda kullanılan kütüğün hangi ağaçtan elde edildiği  olacaktır. Daha sonra binanın iç kısımlarının imalata dahil olup olmadığı da önemlidir.

Ahşap evlerin m2 fiyatları genel olarak 900 TL civarındadır.