Prefabrik Villa Fiyatları

Lütfen aşağıdaki linkten iletişim formunu doldurunuz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçeceklerdir.

İletişim İçin Tıklayınız

Villalar eski Roma dönemlerinden günümüze gelmiş olan gösterişli konutlardır. Eski Roma dönemlerinde zengin toprak sahiplerinin kırsal alanlarda kullandıkları bu yapılar bugün ise şehir içerisinde veya şehrin dışında yer alan bahçeli arazilerde yapılmakta. Villalar tek katlı veya iki katlı konut şeklinde kullanılmaktadır. Yaygın kullanımı iki katlı dubleks şeklinde olanıdır.

Eski Roma’daki villalarda simetriye dikkat edilmezdi ve bu villalar genellikle yamaçlarda bulunur ve önlerinde bu yamaçlara bakan terasları olurdu. Bu yapıların bahçelerinde bulunan havuz ve çeşmeler ise adeta görsel bir şölen sunardı. Suları büyük sarnıçlarla sağlarlardı.

Bu güzide yapılar günümüze de benzer özelliklerle gelmiştir. Bugün de bir villanın vazgeçilmezi teras ve bahçedir. Tabiki bu bahçenin içerisinde yer alacak bir havuz o villayı bütünler niteliktedir. Normal villalar betonarme yapı teknolojisi ile imal edilmektedir. Prefabrik villalar ise aslında prefabrik değil çelik konstrüksiyondur. Çünkü prefabrik 2 katlı yapı teknolojisinde kullanılamamaktadır. Dubleks yapılarda çelik konstrüksiyon kullanılmakta ve bina daha dayanıklı hale gelmektedir.

Günümüz teknolojisiyle gelişmiş yapı konumunda olan bu villalar gerek hoş tasarımları gerekse fiyatlarıyla insanları cezbetmektedir. Değişik firmalarda birbirinden farklı yüzlerce prefabrik villa modeli bulunabileceği gibi prefabrik villa fiyatları konusunda da firmadan firmaya bir fark oluşmaktadır. Aslında oluşan bu fark yapının niteliğinden çok firmanın vermiş olduğu hizmetlerin toplamından kaynaklanmaktadır. Bir firma sadece kaba teslim fiyat verirken bir diğer firma anahtar teslim fiyat verebilir. O yüzden bu konuda fiyatlara dahil olan şeyleri ince eleyip sık dokuyarak size en uygun yapıyı tercih etmelisiniz.

Prefabrik villaların m2 fiyatları genellikle 800 TL civarındadır.