Çelik Konstrüksiyon Amerikan Evleri

Lütfen aşağıdaki linkten iletişim formunu doldurunuz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçeceklerdir.

İletişim İçin Tıklayınız

Çelik konstrüksiyon evler günümüz yaşam koşullarında en ideal yapı çözümlerinin başında gelmektedir. Dünyada bir çok gelişmiş ülkede yaşayan insanlar bu tarz depreme dayanıklı yapıları tercih etmektedirler. Çelik konutlar en ileri teknolojiyle üretilmektedir. Deprem konusunda betonarme yapılara kıyasla 10 kat daha dayanıklıdırlar.

Amerikan çelik evler betonarme ve ahşap evlere kıyasla daha dayanıklı, yapım süresi daha kısa, daha ekonomik, deprem ve izolasyon bakımından çok daha iyidir. Çelik teknolojisi aslında prefabrik yapılardan farklıdır ve daha dayanıklıdır.

Dünyanın en gelişmiş ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde çelik konstrüksiyon evlerin kullanım oranı %99 civarlarındadır. Bu yüzden bu tarz evler amerikan evleri diye anılmaktadırlar.

Amerikan evlerini kısaca özetleyecek olursak, Amerika sokaklarında yan yana dizilmiş şekilde muhteşem görünümleriyle, bahçelerinde bulunan fıskiyelerle sulanan çimleri olan evlerdir. Bu evleri güzel yapan önemli detaylardan biri ise verandalarıdır. Verandasında oturup temiz doğa havasını içinize çekebilir. Misafirlerinizle hoş sohbetlerde bulunabilirsiniz. Amerikan evlerinin üst katlarında bulunan odaların pencereleri çatı katlarında olduğu gibi üçgen şeklindedir. Amerikada bulunan bu evlerin bahçelerin de genelikle basket potası bulunur. Bu da sizlere çocuklarınızın sosyal faliyetlerini gerçekleştirmesi imkanını tanır. Bu evlerin mutfakları salona açılan amerikan mutfak diye tabir edilen tarzdadır ve geniştir. Oturma odalarında ise  şömine ve evin içinden bodruma veya garaja açılan bir kapı bulunur.